Products
-
Sold outProvider:MEDELUpper arm blood pressure monitor SENSE, resting indicator, by Medel
Regular price 21,74€Offer price 21,74€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:SCHÜLKE
octenisept® protect & repair cream, skin care, from Schülke, 50ml
Regular price 4,62€Offer price 4,62€ Regular priceUnit price 92,40€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKEOctenisept® wound disinfection by Schülke, colorless, painless, 50 ml
Regular price 7,57€Offer price 7,57€ Regular priceUnit price 151,40€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKEOctenisept® wound disinfection by Schülke, colorless, painless, 100 ml
Regular price 9,93€Offer price 9,93€ Regular priceUnit price 99,30€ pro l -
Sold outProvider:PAUL HARTMANNOP surgical mask Foliodress mask Comfort Hartmann, variants, 50 pack
Regular price From 6,89€Offer price From 6,89€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PAUL HARTMANNSurgical caps Foliodress® Cap Comfort Universal by Hartmann, 100 pack
Regular price 10,73€Offer price 10,73€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:DR. SCHUMACHEROptisept Surface Disinfectant by Dr. Schumacher
Liter:Regular price 49,96€Offer price 49,96€ Regular priceUnit price 9,99€ pro l -
Sold outProvider:DR. SCHUMACHERCleaning Solution Orange Solvent, by Dr. Schumacher
Liter:Regular price From 15,41€Offer price From 15,41€ Regular priceUnit price 61,64€ pro l -
Sold outProvider:PADERPader Armrest Wedge, leatherette cover, 50x20x10/2cm, color selection
Regular price 30,87€Offer price 30,87€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PADERPader car cushion, lumbar cushions, Velcro, 37x23x7cm, diff. Colors
Regular price 18,52€Offer price 18,52€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PADERPader treatment couch eco fresh 2.0, electric, hand switch, colors
Regular price 1.478,56€Offer price 1.478,56€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PADERPader Legrest Wedge, Wedge Pillow, 80x30x10,2 cm, color selection
Regular price 41,98€Offer price 41,98€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PADERPader Three-quarter-roll, Support Pillow, different versions
Regular price From 30,87€Offer price From 30,87€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PADERPader eco fresh treatment couch - insert for nose slit in head part
Regular price 32,07€Offer price 32,07€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PADERPader Eco fresh treatment couches extension - Round Switching
Regular price 204,68€Offer price 204,68€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our