Products
-
Sold outProvider:MED-COMFORTSaliva Ejector byf Ampri, removable filter, color selection, 100 items
Regular price 6,14€Offer price 6,14€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PAUL HARTMANNSplinter Tweezers, straight, by Hartmann, 9 cm, 25 items
Regular price 57,70€Offer price 57,70€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:LIFEMEDSports tape, stabilizing, from Lifemed®, colored, 3m x 3,8cm
Regular price 2,99€Offer price 2,99€ Regular priceUnit price 0,50€ pro m -
Sold outProvider:LIFEMEDSpray plaster, breathable, waterproof, from Lifemed®, 40ml
Regular price 4,48€Offer price 4,48€ Regular priceUnit price 112,00€ pro l -
Sold outProvider:ASID BONZSick bag of ASID BONZ, 1.5 L capacity, latex free, 10 pieces
Regular price 4,33€Offer price 4,33€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:ASID BONZAsid Bonz Sickness Bag, 1,5 litres capacity, latex-free, 50 items
Regular price 14,91€Offer price 14,91€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:ERLER ZIMMERTripod for spine, plug-in connection, from Erler Zimmer
Regular price 23,96€Offer price 23,96€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:BODEStellisept med gloves, Wash Gloves by Bode, 10 items
Regular price 4,87€Offer price 4,87€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:BODEStellisept med Antimicrobial Wash Lotion by Bode
Liter:Regular price From 2,19€Offer price From 2,19€ Regular priceUnit price 8,03€ pro l -
Sold outProvider:PAUL HARTMANNSterile eye pads Eycopad® Hartmann, various sizes
Regular price From 30,22€Offer price From 30,22€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:BEURERSterile Needle Lancets for blood sugar measuring by Beurer
Regular price 5,79€Offer price 5,79€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:MEDICALCORNER24Sterile Wound / Blister Syringe, 100-120ml, 10pcs
Regular price 17,29€Offer price 17,29€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:BODESterillium classic pure Hand Disinfectant Set by Bode, 3x 500 ml
Regular price 13,16€Offer price 13,16€ Regular priceUnit price 8,77€ pro l -
Sold outProvider:BODESterillium classic pure Hand Disinfectant Set by Bode, 5x 500 ml
Regular price 21,48€Offer price 21,48€ Regular priceUnit price 8,59€ pro l -
Sold outProvider:BODESterillium classic pure, Hand Disinfectant by Bode
Liter:Regular price From 1,66€Offer price From 1,66€ Regular priceUnit price 9,06€ pro l
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Products"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our