Cosmetics Equipment
-
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Aloe Vera Gel, Face, Moisturizing, 200ml
Regular price 3,90€Offer price 3,90€ Regular priceUnit price 19,50€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Bodylotion With Moringa Oil, Dry Skin, 200ml
Regular price 3,09€Offer price 3,09€ Regular priceUnit price 15,45€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Day Cream, Face, 50ml
Regular price 8,53€Offer price 8,53€ Regular priceUnit price 170,60€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Night Cream, Face, 50ml
Regular price 8,53€Offer price 8,53€ Regular priceUnit price 170,60€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Eye Cream, Fragrance Free, 20ml
Regular price 7,72€Offer price 7,72€ Regular priceUnit price 386,00€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Intensiv Serum, Face, 30ml
Regular price 7,94€Offer price 7,94€ Regular priceUnit price 264,67€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Cleansing Gel, Mild, 200ml
Regular price 5,59€Offer price 5,59€ Regular priceUnit price 27,95€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Perfect Make-up, Dull, Not Comedogenic, 30ml
Regular price 9,85€Offer price 9,85€ Regular priceUnit price 328,33€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Perfect Skin Wrinkle Filler, Anti-Wrinkle, Dull, 30ml
Regular price 9,85€Offer price 9,85€ Regular priceUnit price 328,33€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Ampoule Cure, Highly Concentrated, 14x 2ml
Regular price 13,01€Offer price 13,01€ Regular priceUnit price 464,64€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Hyaluron Phytocomplex Day Cream LSF15, 50ml
Regular price 9,85€Offer price 9,85€ Regular priceUnit price 197,00€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Kräuterhof® Cream With Calendula, Claimed Hands, 100ml
Regular price 1,25€Offer price 1,25€ Regular priceUnit price 12,50€ pro l -
Sold outProvider:ASAM KOSMETIKAsam Alter Heideschäfer® Foot-Gel, with Plant Extracts, 100ml
Regular price 1,03€Offer price 1,03€ Regular priceUnit price 10,30€ pro l -
Sold outProvider:WILLY BEHRENDBehrend cuticle scissors, with wire spring, 10 cm
Regular price 14,42€Offer price 14,42€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:NOBANobacosmed cellulose wipes, approx. 21 x 22 cm, 100 pieces
Regular price 1,21€Offer price 1,21€ Regular priceUnit price pro
The selection of cosmetics equipment includes different utilities and electrical devices for skin and body care, pedicure or manicure. The available nail care sets, footbaths and other diverse electrical cosmetics devices are suitable for professional use e.g. in beauty parlors as well as for private use.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Cosmetics Equipment"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our