First aid
-
Sold outProvider:MEDICALCORNER24Oxygen cylinder with mask, for home / travelling, 14L oxygen
Regular price 17,60€Offer price 17,60€ Regular priceUnit price 1,26€ pro l -
Sold outProvider:LEINA-WERKELeina-Werke eye rinsing solution, for burns, sterile, 250ml
Regular price 11,03€Offer price 11,03€ Regular priceUnit price 44,12€ pro l -
Sold outProvider:LEINA-WERKELeina-Werke eye rinsing box, 25,5x16,6x8cm, 10 pieces
Regular price 58,73€Offer price 58,73€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:LEINA-WERKELeina-Werke eye rinsing station, 2x 500ml, with mirror
Regular price 29,33€Offer price 29,33€ Regular priceUnit price 29,33€ pro l -
Sold outProvider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical NAUTISAVE First Aid Kit, Mount, Filled
Regular price 26,62€Offer price 26,62€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Rescue Sign Eye Rinsing Station, Glow 20x20cm
Regular price 8,38€Offer price 8,38€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Barikos Eye Rinsing Bottle, 620 ml Solution
Regular price 29,54€Offer price 29,54€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Wall Mount for Eye Rinsing Bottle
Regular price 7,49€Offer price 7,49€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical operating aid kit large, steel, DIN 13169, green
Regular price 64,58€Offer price 64,58€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:SÖHNGENSöhngen respiratory tissue BT-DRY, FFP3 filter, 1pce
Regular price 4,07€Offer price 4,07€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PLUMPlum rinsing station for 1x1L with wall mount and pictogram
Regular price 35,85€Offer price 35,85€ Regular priceUnit price 35,85€ pro l -
Sold outProvider:PLUMPlum belt bag for wash bottle with 200ml bottle sizes
Regular price 8,99€Offer price 8,99€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:PLUMPlum QuickRinse Min Box incl. Eyewash ampoules 5x20ml
Regular price 16,54€Offer price 16,54€ Regular priceUnit price 165,40€ pro l -
Sold outProvider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Car kits, car, classic, gray, DIN 13164
Regular price 6,70€Offer price 6,70€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:HOLTHAUS MEDICALWall mount for operating aid kit large Holthaus Medical DIN 13169
Regular price 14,65€Offer price 14,65€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "First aid"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our