Disinfection & Cleaning
-
Sold outProvider:BODESterillium classic pure Hand Disinfectant Set by Bode, 3x 500 ml
Regular price 13,16€Offer price 13,16€ Regular priceUnit price 8,77€ pro l -
Sold outProvider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 10x 500ml, dosing pump
Regular price 44,77€Offer price 44,77€ Regular priceUnit price 8,95€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke Desderman® Hand Disinfectants, Norovirus,1000 ml
Regular price 34,13€Offer price 34,13€ Regular priceUnit price 6,83€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKE
Desderman® hyclick, hand disinfectant, from Schülke, 20x 500ml
Regular price 106,63€Offer price 106,63€ Regular priceUnit price 10,66€ pro l -
Sold outProvider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 10x 1000ml, dosing pump
Regular price 77,65€Offer price 77,65€ Regular priceUnit price 7,77€ pro l -
Sold outProvider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 2x 500ml, dosing pump
Regular price 9,32€Offer price 9,32€ Regular priceUnit price 9,32€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke Desderman® Hand Disinfectants Set, Norovirus, 3x 1000 ml
Regular price 20,91€Offer price 20,91€ Regular priceUnit price 6,97€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke hyclick®-Set, 20x 500ml desderman® + 1x dispenser
Regular price 132,06€Offer price 132,06€ Regular priceUnit price 13,21€ pro l -
Sold outProvider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 10x 500ml, dosing pump
Regular price 42,98€Offer price 42,98€ Regular priceUnit price 8,60€ pro l -
Sold outProvider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 3x 500ml, dosing pump
Regular price 14,07€Offer price 14,07€ Regular priceUnit price 9,38€ pro l -
Sold outProvider:BODEBode Sterillium Classic Pure hand desinfection 2x 500ml, dosing pump
Regular price 9,68€Offer price 9,68€ Regular priceUnit price 9,68€ pro l -
Sold outProvider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 3x 500ml, dosing pump
Regular price 13,53€Offer price 13,53€ Regular priceUnit price 9,02€ pro l -
Sold outProvider:BODEBODE Bacillol® Zero Tissues XL, 80 wipes
Regular price 12,95€Offer price 12,95€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:BODEHartmann Sterillium Hand disinfectant 10x 1000ml, dosing pump
Regular price 89,22€Offer price 89,22€ Regular priceUnit price 8,92€ pro l -
Sold outProvider:PAUL HARTMANNBode Bacillol® 30 Sensitive Green Tissues, 120 wipes
Regular price 11,94€Offer price 11,94€ Regular priceUnit price pro
The selection of disinfectants and professional cleaning agents includes e.g. products for the disinfection of hands and skin, distilled or double-distilled water (Aqua Dest & Aqua Bidest), pharmaceutical Isopropanol, special cleaners for instrument disinfection or medical surface disinfectants.
Many of the highly efficient disinfectants for skin, surfaces or instruments are available in different sizes and quantities.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Disinfectants & Cleaning"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our